FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri
Ares Mekanik Proje mühendislik FM 200 Gazı | FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Otomatik yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan FM 200 gazlı söndürme sistemleri;

Ares Mekanik Proje mühendislik

Otomatik yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan FM 200 gazlı söndürme sistemleri; renksiz ve kokusuz gibi özelliklere sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir. 25 bar basınç altında tüplere doldurulan FM200; sıvı şekilde muhafaza edilmektedir. Yaygın bir şekilde kullanılan FM-200 gazlı söndürme sistemleri bu kadar sık tercih edilmesinin sebebi; görüntü olarak uygulandığı alana herhangi bir zarar vermemesi ve insan sağlığını tehdit edici bir yanının olmamasıdır. İçerisinde sıvı halde bulunan gaz; püskürtme yoluyla yanıcı alana uygulanır ve FM200 gazı buzullar şeklinde yanıcı yüzeyi kaplayarak bir tabaka oluşturur. Halon gazına benzer bir yapıda olan FM 200 gazı; Halon gazı gibi kimyasal değil, fiziksel bir yangın söndürme sistemidir.

FM200 yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan FM200 gazı; havayla oluşturduğu yaklaşık % 7’lik performansla yangın söndürme konusunda en etkili gazdır. Özellikle diğer söndürücülerin bıraktığı fiziksel hasarı yansıtmaması nedeniyle; günümüzde en çok kullanılan otomatik yangın söndürme sistemlerinin başında gelmektedir. Bu da yine FM 200’ün bir avantajı olmaktadır. 

-Endüstriyel Sulu Söndürme Sistemleri
-Endüstriyel Köpüklü Söndürme Sistemleri
-Endüstriyel Gazlı Söndürme Sistemleri
-Endüstriyel Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri
-Endüstriyel Yangın Dolabı ve Tesisat Sistemi
-Endüstriyel İtfaiye Su Verme Ağızları
-Endüstriyel Acil Durum Kaçış Merdivenleri ve Holleri Yapımı
-Endüstriyel Hidrant Sistemleri
-Endüstriyel Modüler Su Depo Sistemleri
-Endüstriyel Yangın Pompa Sistemleri Kurulum ve Bakımları
-Endüstriyel Dizayn ve Proje Hizmetleri

Alanlarında hizmet veren Ares Mühendislik ile tanışmak ve projelerinizi emanet etmek için şimdi 0 541 695 15 15 Watsahap Hattı.

Doğru Yerdesiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.